Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.6.2024, svátek slaví Květa, zítra Alois.

Žádost o rozvod bezdětného manželství - vzor zdarma ke stažení

zadost_o_rozvod_bezdetnych_manzelu.jpgStránka obsahuje vzor žádosti o rozvod manželství, ve kterém nebyly splozeny žádné děti. Většinou se jedná o jednnoduchý rozvod, kde se jedná především o vyrovnání majetkových poměrů manželů a event. i vyživovací povinnosti na jednoho z manželů.

Okresnímu soudu

v Berouně

Žalobkyně: Marie Kosová, bytem Beroun, Slezská 14

Žalovaný: Jan Kos, bytem Beroun, Slezská 14

Návrh na rozvod manželství

I.

Naše manželství bylo uzavřeno dne 9. 7. 1995 před Městským úřadem v Berouně. Oba jsme občané České republiky. U žalobkyně jde o manželství první, u žalovaného o manželství druhé, předchozí bylo rozvedeno. Z manželství se narodil dne 19. 10. 1996 nezl. Jiří. Poslední společné bydliště je na adrese shora.

Důkaz: oddací list

výslech účastníků

 

II.

Se žalovaným jsme se poznali na společném pracovišti. Náš přátelský vztah se během doby změnil v důvěrnou známost, která trvala asi půl roku, než jsme uzavřeli sňatek. Přestěhovala jsem se k žalovanému do jeho bytu. Zpočátku bylo naše soužití spokojené, avšak po narození syna se chování žalovaného změnilo. Začal chodit z práce pozdě domů nebo večer odcházel za sportem nebo s kamarády a na mne a na našeho syna neměl čas. V domácnosti mi nechtěl pomoci, péče o syna spočívala výhradně na mně. Začalo docházet ke stále častějším hádkám. K tomu se přidružily i finanční neshody, zejména v době, kdy jsem byla na neplacené mateřské dovolené. To vše vedlo ke ztrátě citového vztahu mezi námi. V květnu 2000 jsem opětovně nastoupila do práce a od té doby mi žalovaný přestal dávat peníze na domácnost. Intimně se nestýkáme od jara 2000.

Důkaz: výslech účastníků

 

III.

Řízení o úpravě poměrů nezletilého Jiřího je vedeno u Okresního soudu v Berouně pod spisovou značkou P 25/2001.

 

IV.

Naše manželství je hluboce a trvale rozvrácené, stalo se jen formálním svazkem a nelze očekávat obnovení manželského soužití. Tento stav nepřináší nic ani našemu synovi.

 

V.

Navrhuji proto, aby soud vydal tento

rozsudek:

Manželství žalobkyně Marie Kosové, roz. Svobodové a žalovaného Jana Kosa, uzavřené dne 9. 7. 1995 před Městským úřadem v Berouně, se rozvádí.

V Berouně dne 26. ledna 2001

Marie Kosová