Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2024, svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav.

Co vadí ženám na mužích? - 10 top věcí

co-vadi-zenam-na-muzich-10-top-veci

co-vadi-zenam-na-muzich-10-top-veci

Svého partnera milujete, ale občas to vypadá, jako by byl skutečně z jiné planety! Stačí pár minut a dokáže vás vytočit k nepříčetnosti. Jak se mu to daří? Vybrali jsme pro vás deset nejčastějších situací, které dokážou ženy rozžhavit do běla.

__

__

1. Televize je příčinou neshod v mnoha rodinách. Jeden příklad za všechny: Těšíte se na romantický film v televizi. Uděláte kávu, usadíte se, a místo abyste si užívala, vaří se ve vás krev. Manžel totiž neustále „vtipně" komentuje vše, co se děje na obrazovce. Běda ale, když se ale o totéž pokusíte u něčeho, na co se dívá rád on!

2. Domácí práce jsou v rodinném soužití věčné téma. Kapitolou samou pro sebe je ale špinavé nádobí. Co je tak těžkého na tom uložit špinavé nádobí do myčky místo toho naházet je do dřezu a ani je neopláchnout od toho nejhoršího? Proč je pro muže tak nepřekonatelným problémem uklidit drobky od chleba z kuchyňské linky, jestliže si připravovali něco malého na hlad?

3. Jsou snad zásoby jídla jen ženská záležitost? Někdy to tak skutečně vypadá. Dnes není ničím výjimečným, že se žena vrátí z práce později než muž. A chtěla by se najíst. Otevře lednici a v ní kromě světla (a někdy i prázdných dóz, v kterých původně bylo jídlo) nic kloudného není. Zničený pohled manželky přiměje muže k tomu, aby pokrčil rameny a konstatoval, že prostě měl hlad. To by se samozřejmě dalo pochopit, ale proč proboha nezavolal a neřekl vám, že už není chleba, abyste ho po cestě koupila?

4. Proč muži neposlouchají? Jistě se i vám stává, že svému muži něco říkáte, a on vám najednou skočí do řeči a začne mluvit o něčem jiném. Nebo když skončíte, mlčí. Podíváte se na něj a zjistíte, že zaujatě zírá do svého počítače. Nebo se dokonce v půli vašeho proslovu otočí a odejde.

5. Nerespektuje vaši snahu udržet alespoň nějaký pořádek. Po ranní hygieně vždy nechá umyvadlo špinavé od zubní pasty. Nechápete, proč se musí dívat na to, jak si čistí zuby. A co hůř, když se holí, neodklidí z umyvadla ani mýdlo, ani zubní kartáček, a pak jsou jeho vousy naprosto všude.

6. Za volantem ho nepoznáváte. Auto dělá z mužů kluky nebo závodníky. Buď neustále komentují auta v okolí či jejich řidiče, nebo je z nich po usednutí do auta pilot formule. Ale nedej bože, abyste se stejně chovala i vy. Řídit dobře nemají vlastní ženy ženatých mužů zpravidla právo (jiné občas ano) - buď moc brzy, nebo naopak moc pozdě řadí, dávají pozdě blinkr, před zatáčkou zbytečně brzy brzdí atd. atd.

7. Koš na špinavé prádlo je pro muže moc daleko. Prostě vrství svršky na zemi například v ložnici, a teprve když je jich pěkná kupička, odnese je tam, kam skutečně patří. Tedy pokud to vydržíte a neuděláte to dřív samy. Protože výjimky potvrzují pravidlo, někteří muži prádlo neodnesou nikdy. Navíc nechávají drobné v kapsách kalhot, trička a ponožky naruby.

8. Muži dělají všechno nejlépe, alespoň ve srovnání  vámi. A nejde jen o typicky mužské činnosti, u kterých by to snad ještě bylo pochopitelné. Určitě to nemyslí špatně, ale koho by nevytáčelo, jestliže se dozví, že cibuli na pánvi nemá míchat, ale rozprostřít a nechat pomalu pěnit, že má raději vařit v několika hrncích, do kterých toho dá méně, a sporák se pak snadněji udržuje čistý, že podlaha se má mopem stírat rovnoměrně směrem k sobě, do sklenky je třeba nalít nejprve sirup a pak teprve vodu....

9. Upravení a voňaví chodí muži v mnoha případech jen do práce. Vůbec si neuvědomují, že i jim se líbí, když jejich ženy chodí upravené i doma. Domnívají se, že chlap je prostě chlap, a nevědí, proč by měli dělat takové cavyky s tím, jak vypadají tam, kde si chtějí odpočinout a mít od všeho pokoj.

10. Říhání mnoho mužů neřeší. S nevinným úsměvem konstatují, že je to přece největší poděkování kuchařce a že jedno říhnutí je lepší než deset doktorů. Jenže ženy to jako poctu svému kulinářskému umění a známku dobrého zažívání rozhodně nevnímají.

 


 

TOP pětice chyb, které vadí mužům na ženách

Budete se divit, ale naštvat muže není vůbec složité. Možná vám to přijde trochu přitažené za vlasy, ale následující větičky fungují jako červený hadr před očima býka.

1. "Slíbil jsi mi, že..." To, co řeknete jen jako připomenutí, pleskne muže jako ostrá výčitka. Jednou ji snad přejde, ale používáte-li ji častěji, tvrdíte, že je nespolehlivý, a to nelze jen tak přejít.

2. "Bylo by třeba udělat..." Úkoly muži nesnášejí, zvlášť když měli naplánovaný nějaký program.

3. "Miláčku, nějak ti roste bříško..." Řeknete to roztomile a muž se usměje. Ale ve skutečnosti jeho ego dostalo pěknou ránu, muži si jen neradi přiznávají své nedokonalosti.

4. "Myslela jsem si, že..." Když takto začnete, je jasné, že se budete muže snažit přesvědčit o vašem jiném názoru nebo že mu budete vyčítat něco, co udělal jinak, než jste chtěla.

5. "Říkala jsem ti to..." Jestliže muž přijde na to, že neměl pravdu, není třeba mu to vítězoslavně připomínat. Uznání se stejně nedočkáte, ale hádku pravděpodobně rozpoutáte.