Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2024, svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav.

Mingle (married but single) vztah - spolu, přitom každý zvlášť, výhody a nevýhody mingle vztahu

 

mingle-married-but-single-vztah-spolu-pritom-kazdy-zvlast-vyhody-a-nevyhody-mingle-vztahu

mingle-married-but-single-vztah-spolu-pritom-kazdy-zvlast-vyhody-a-nevyhody-mingle-vztahu
Styl „mingle" je stále populárnější - tento trend zřejmě odpovídá požadavkům dnešní doby. Je to rozhodnutí z rozumu, které mnoha lidem vyhovuje. A zároveň určitě nebrání tomu, aby se ti dva milovali něžně i vášnivě, zkrátka na plné pecky. Jistě víte, že výraz mingle pochází z anglické zkratky „married, but single", tedy něco jako „vdaná/ženatý, ale svobodní". Kritiků tohoto typu soužití je dost.

__

__

Nicméně z jejich argumentů má smysl pouze jediný - oddělené bydlení není vhodné pro páry, které mají děti (ty by měly žít v jedné domácnosti s tátou a mámou pohromadě). Jistě platí i to, že není vhodný pro každého - to by však dospělý člověk měl umět posoudit sám a nenutit se do něčeho, co nechce. Navíc toto řešení nemusí být trvalé - lze je pěstovat určitou dobu, dospět k němu, opustit je, jak je komu libo. Důležitá je však důvěra - bez té to moc nefunguje.

 

Mingle vztah - výhody

Plánování společného času umožňuje si ho opravdu užít. Nevidět se denně znamená těšit se na sebe a nemámit čas banalitami. Je více možností věnovat se koníčkům, přátelům, práci. Při setkání jste na sebe připraveni (nemáte tepláky, natáčky ve vlasech...). Vztah tak snadno nezevšední, nehrozí stereotyp.

 

Mingle vztah - nevýhody

Neprobouzíte se denně vedle partnera, neusínáte spolu. Musíte se do značné míry starat každý sám o sebe (vaření, praní, úklid). Držet si dvě domácnosti je finančně náročnější. Hrozí, že se vzájemně odcizíte, pokud tomu nebudete cíleně předcházet.