Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.6.2024, svátek slaví Květa, zítra Alois.

Kuří oko - léčba, příčina, foto, fotografie, obrázek

kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg

kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg - kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg
Někteří lidé si pletou bradavice s kuřími oky. Na rozdíl od bradavic se kuří oka vyskytují jenom na prstech nohou nebo chodidlech a nejsou přenosná. Projevují se zesílenou kůží žlutošedivé barvy, která má kruhovitý, hladký tvar. Dalším důležitým ukazatelem je i to, že na rozdíl od bradavic po odstranění nekrvácejí. Nejběžnější příčinou jejich vzniku je špatně padnoucí obuv, která tlačí na kůži. Jakmile si obstaráte pohodlnou obuv, která netlačí a nedře, všechna již utvořená kuří oka by měla zmizet.

___
___

kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg
kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg - kuri-oko-lecba-naplast-pricina.jpg
Léčba kuřího oka

Klasické lékařství kuří oka odstraňuje seříznutím, náplastí nebo mastí či tinkturou, kterými se postižené místo potírá.

Alternativní léčba doporučuje kuří oka potírat citronovou šťávou, do které se rozmačká strouček česneku. Osvědčily se taky koupele chodidel v horké vodě s mořskou solí nebo v roztoku octa a teplé vody.

 

Příčina vzniku kuřího oka

Kuří oko nebo mozol vznikají až po dlouhodobém působení těsné boty nebo například při práci s lopatou. V podstatě chrání měkkou kůži, a tak je dobré hlavně odstranit příčinu potíží. V případě práce to je komplikovanější, u je to naopak nutné. Každý, kdo měl kuří oko, ví, jak dokáže komplikovat chůzi. Jako první pomoc funguje koupit si takzvané gelové náplasti: jsou to takové měkké polštářky, které nalepíte na kůži. Po odstranění příčiny potíží je čas začít s léčbou kuřího oka

 

naplast-na-kuri-oka.jpgNáplasti na kuří oka a jejich použití

Náplasti na kuří oka dokážou vyléčit kůži rychleji, protože je můžete nechat nalepené celý den. Některé firmy dokonce doporučují několik dní, ale to se obvykle neslučuje s běžnou hygienou. Pokud totiž končetiny namočíte, náplast pak už tak dobře nedrží. Raději si lepte každý den jinou a stejně jako u bradavic změkčujte kůži a odstraňujte odumřelou tkáň. Pokud použijte náplast, zkontrolujte během dne, zda se nepohnula. Účinná látka (většinou kyselina salicylová) je totiž jen na části náplasti, zbytek je plst, která chrání zdravou kůži. Pokud se náplast posune, naleptává se něco jiného než kuří oko. Není to žádné neštěstí, ale kůže pak zčerná a odumře. Trvá několik dní, než se vrátí do původního stavu.

 

Kuří oko - obrázek, fotografie, foto

kuri-oko-foto-fotografie-obrazek.jpg

kuri-oko-foto-fotografie-obrazek-2.jpg

kuri-oko-foto-fotografie-obrazek-2.jpg - kuri-oko-foto-fotografie-obrazek-2.jpg