Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2024, svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav.

Co žena očekává od muže - galantnost, věrnost, sympatie

co_zena_ocekava_chce_od_muze.jpgV srpnu 2009 nám přišel zajímavý email od 25leté Zdenky, která popisuje jak si představuje muže svých snů. Zdůrazňuje vlastnosti jako je galantnost, žádá ochranu před okolím, když se bude cítit v nebezpečí, příjemnou vůni partnera a přiměřeně sympatické vzezření. Přeje si, aby byl partner věrný a aby nebyl vtěrný. Počtěte si sami ...

 

___

___

Jaký by měl být muž mých snů

Napíšu vám můj názor na soužití s mužem a vztah jako takový. Já jako žena hledám v muži oporu. Je pro mě hodně důležité, aby mi muž dával najevo, že mě ochrání, i když jsem velmi soběstačná. Protože kdesi hluboko asi většina žen potřebuje cítit, že je občas zranitelná jako malá holčička. K tomu, aby muž odpovídal mým představám je tedy nezbytná něha, opora, věrnost. Věrnost kladu asi na první místo. A to je asi to, co muži dost často nedokážou pochopit. Připadá mi, že muži v mém životě hledali něco jihého než co jsem od vztahu očekávala já. Několik posledních vztahů pronásledovala spíš chuť chlapa užít si a "vypadnout". A to mě jako ženu hodně bolí. Pak se dlouho zamýšlím, proč se to tak stalo a proč ta touha chlapů po dobrodružství je tak silná, že nakecají spoustu lží o lásce a hrají si na milujícího partnera, který nemyslí na nic jiného než na mě. A záhy konec. Zmizí ze světa. Bez rozloučení?!

Díky tomu vlastně sama nemám představu o tom, co muži hledají na ženách. Ráda se oblékám pěkně, dbám na svou postavu a make-up. Myslím si, že je hodně důležité, aby člověk vypadal kultivovaně. Líčím se, protože to podtrhuje výraz ženy a dá se tím hodně věcí vylepšit.

Když si představuji schůzku svých snů, tak vidím dobře vypadajícího muže (nikoliv manekýna s obarvenými vlasy a hezouna v posledním modelu Ripley jeans)- muže vonícího krásnou vůní, který je vychovaný a je milý, ale ne dotěrný, podbízivý a příliš lichotivý. Hlavně nesnáším, když se chlap na první schůzce ptá na moje míry!! Stalo se mi to už dvakrát a je to nehorázné. Musí se bavit se mnou o svých koníčcích, práci, rodině a přátelích. Je to fajn na dobré večeři nebo spíš na sklence vína. Musí o mě jevit zájem, ale ne jako u výslechu. Prostě přirozená přátelská konverzace. Hodina až hodina a půl, pak mě odveze domů, žádné líbání, žádné pokusy. Ale je moc milé, když mi ještě týž večer napíše SMS s přáním dobré noci a s tím, že by si se mnou chtěl ještě někdy vyjít ven. To je pro mě signál, že to může myslet vážně na trvalý vztah.

Milování je pro mě hodně důležité, protože z každého dotyku se dá vycítit to, co pro partnera znamenám. Není nic nádhernějšího než dlouhé líbání, mazlení, doteky a pak nádherné milování plné šeptání něžných a zamilovaných slov. Po milování je pro mě příjemné teplé a pevné obětí, jako důkäz, že je pořád se mnou, že se už nemusím bát, že odejde a nevrátí se. I když to samozřejmě tak ve skutečnosti být nemusí.

Jako důkaz, že jsem žena je pro mě galantní chování-otevření dveří auta, přidržení dveří atd.
Nemám ráda chlapi, kteří jsou velkohubí, všude byli dvakrát a všechno znají a ještě navíc mě chtějí poučovat. To mě odrazuje.

Zdena, 25 let


 

Zdence za její email plný zajímavých informací a poznatků, které může využít leckterý muž, děkujeme.