Dobré ráno, dnes je čtvrtek 20.6.2024, svátek slaví Květa, zítra Alois.

Pokusy doktora Mengeleho na lidech a dvojčatech, Osvětim a Josef Mengele

MUDr., PHDr. Josef MengeleNení tomu tak dávno, co jsem se díval v televizi na povídání mého oblíbeného moudrého doktora Koukolíka, který mluvil o dvojčatech. Zmínil se i o pokusech Dr. Mengeleho na lidech. Protože jsem také lékař, zajímalo mne, co zajímavého se na internetu dočtu .... a dočetl.

 

__

___

 
V Osvětimi se prováděly pseudovědátorské pokusy na lidských bytostech. Experimenty na nevinných lidech v Osvětimi prováděli němečtí lékaři. Zvlášť odporná byla činnost lékaře a doktora filozofie Josefa Mengeleho. Těhotnou Ruth Eliasovou nechal porodit dítě, ale měl s ní vlastní plány. Choval se k ní vlídně, ona sama jej popsala jako atraktivního a zdvořilého muže. A tento atraktivní a zdvořilý muž jí po porodu nechal obvázat prsa, aby nesměla dítě kojit. Prohlásil, že je to pokus, jak dlouho vydrží novorozenec bez jídla.
 

Ruth dostala mléčnou horečku, točila se jí hlava a otékala. Dítě plakalo a křičelo, až modralo. Marně. Nakonec už jen chroptělo. Lékařka Maca Steinbergová se na hrůzný experiment nemohla už dívat. Přinesla Ruth injekční stříkačku s morfiem: "Jsi mladá, Ruth. Musíš žít. A tvoje dítě už není životaschopné. Za několik hodin zemře. Složila jsem Hippokratovu přísahu a musím chránit lidský život. Nesmím zabíjet. Musíš to udělat ty." Zoufalá Ruth to udělala.
 
 


Lékaři v Osvětimi dělali také pokusy se sterilizací žen, s kastracemi mužů, zkoušeli na lidech otravné látky, nakazili je malárií a tyfem. Cvičili si na vězních techniky operací. Jindy je natírali petrolejem a různými solemi. Ženám vyřezávali celé dělohy, u mužů vyvolávali vředy a flegmónu (hnisavý zánět měkkých tkání .). Mengele zase prováděl ohavné pokusy s dvojčaty - vkapával jim do očí různé chemikálie, takže často oslepla, jindy je dokonce sešíval k sobě, aby "dosáhl organické krevní výměny".
Rovněž se dělaly pokusy s bakteriemi. Lékařka Věra Bártová vzpomínala, jak se zděsila, když po takových experimentech uviděla cikánské děti: "Šla jsem jako omámená kolem těch jejich postelí a viděla jsem malé hlavičky, malé ručičky a nožičky a co nejhorší, viděla jsem dokonce, že některé děti měly ve tvářičkách díru!"

Stejně jako v ostatních táborech, rovněž v KL Auschwitz lékaři SS prováděli na vězních zločinné experimenty. Např. prof. dr. Carl Clauberg za účelem vypracování metody rychlého biologického vyhlazení Slovanů, prováděl na Židovkách v bloku 10 kmenového tábora zločinné sterilizační pokusy. Dr. Joseph Mengele v rámci genetických a antropologických výzkumů podroboval děti pokusům děti - dvojčata a invalidy. V Osvětimi probíhalo také testování nových léků a přípravků - vězňům byly do pokožky vtírány toxické látky, prováděly se transplantace kůže apod. Stovky vězňů a vězenkyň během pokusů zemřely a u těch, kteří přežili, byla zjištěna vážná ublížení na zdraví nebo trvalé poškození.

Josef Mengele dostal příkaz, aby se zabýval možností, jak uměle zvýšit pravděpodobnost, že žena porodí dvojčata, případně x-čata. Už na začátku druhé světové války bylo totiž Hitlerovi a jeho poradcům jasné, že i německá žena je těhotná devět měsíců a tak brzy nebude dostatek Němců pro ovládnutí celého světa. Od roku 1943 byla dvojčata vybírána a umisťována do speciálních budov. Většina dětí, vybraných na jeho experimenty bylo Romů držených v Auschwitzu. Skoro všechny Mengeleovy experimenty byly pochybné vědecké hodnoty, ignorující nedostatek zvolených etnik, zahrnující pokusy na změnu barvy duhovky pomocí vstříknutí chemikálií přímo do dětských očí, různé amputace a další brutální chirurgické zásahy. Nejméně jednou se pokusil uměle spojit dvojčata sešitím jejich tepen dohromady. Tento pokus se nezdařil a způsobil vážné zanícení rukou obou dětí. Mezi jeho další údajné experimenty patří ponořování lidí do kotlů s vařící vodou, aby viděl jak velkou teplotu může lidské tělo vydržet před smrtí. Vězni, kteří experimenty přežili, byli krátce potom zavražděni kvůli pitvě. Někteří byli přímo pitváni zaživa.

liliputani.jpg

liliputani.jpg - liliputani.jpg
Josef Mengele se také zajímal o trpaslíky. Nalezl liliputánskou hereckou společnost, ve které 7 z 10 členů byli trpaslíci. Často je nazýval "Svojí trpasličí rodinou" a často na nich prováděl své experimenty. Byl fascinován jejich strukturou, menšími končetinami a normálním trupem.

   


Související odkazy: